Top 10Witajcie po raz pierwszy w 2014 roku! Niech będzie pomyślny dla gier fabularnych 🙂

Z ostatnim dniem grudnia zakończyła się ankieta trwająca na naszej stronie. Mogliście w niej oddawać głosy na podręczniki, jakie chcielibyście zobaczyć na polskim rynku.

Pierwsze miejsce zajął Shadowrun z 182 głosami, potem Wiedźmin z 135 głosami i Kroniki Mutantów w liczbie głosów 112. Pełną pierwszą dziesiątkę możecie zobaczyć na załączonym obrazku.
Łącznie oddano 3284 głosy (nieindywidualne) na 102 pozycje (żadna z nich nie była dopisana przez nas oficjalnie), co daje średnio około 32 fanów na podręcznik (oczywiście jak mówi przysłowie, kłamstwo, większe kłamstwo, statystyka ;).

Uważnie przyglądaliśmy się głosowaniu, jak i dyskusjom rodzącym się pod kolejnymi postami. Bliskim prawdy jest stwierdzenie, że to własnie te dyskusje dały nam najwięcej do myślenia.

Po raz kolejny przychodzi nam też podkreślić, że ankieta miała charakter orientacyjny. Wiele z gier które dopisaliście leży poza naszym zasięgiem lub poza możliwościami polskiego rynku. Z mnogiej liczby powodów, jak trudność w zdobyciu licencji lub astronomiczny, niemożliwy do zwrócenia koszt wydania. Ale z pewnością wiemy teraz mniej więcej jaki obrać kurs i teraz zaczyna się okres w którym będziemy mailować, walczyć o licencje, dyskutować nad tym co możemy dla Was stworzyć i czym zachwycić, tak by wilk był syty i owca cała.
Spodziewajcie się świeżych informacji już wkróce!

Przypominamy również o wciąż trwających przedsprzedażach Dnia Sądu czy Superbohaterów. Wiemy, że ich premiera się opóźnia, ale okres Świąt i Nowego Roku jest przez wydawców i drukarzy ewidentnie znienawidzony.

Author: Krzysztof

Share This Post On