WolsungCzas uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić wam, co dokładnie znajdziecie w przygotowywanym na koniec czerwca Starterze do Wolsunga 1.5.

Przede wszystkim: to wersja 1.5, więc broszura będzie uaktualniona o wszystkie drobne poprawki i usprawnienia, które nie były ujęte w dotychczasowych wersjach Jazdy Próbnej.

Sama zawartość to wszystko, czego potrzebujecie do rozpoczęcia waszej przygody z Wolsungiem. Zaczynamy od opisu świata, jego specyfiki oraz ras go zamieszkujących. Po tym wstępie wprowadzamy Wolsungowych nowicjuszy w zasady – przedstawiamy podstawową mechanikę: rzuty kośćmi, zagrywanie żetonów oraz kart – a następnie przechodzimy do opisu jednego z kluczowych mechanizmów gry, czyli Konfrontacji.

Po wprowadzeniu graczy w te podstawy, czas na zasady Tworzenia Postaci! Znajdziecie tutaj opis wszystkich czterech Archetypów oraz ośmiu ras – skrócony do jednej Zdolności rasowej. Piszemy o Atrybutach, Cechach pomocniczych, Umiejętnościach oraz Atutach, tłumacząc jak rozdawać na nie punkty tworząc postać. W tej sekcji pomijamy szczegółową rozpiskę Gadżetów, ale przedstawiamy ten element rozgrywki i uzupełniamy ten opis gotowymi postaciami na końcu broszury.

Wracamy do opisu świata, w którym proponujemy początkującym graczom dwie scenerie na ich przygody: Lyonesse oraz Wotanię. Pojawiają się tutaj również pomysły na przygody i opis wszystkich kontynentów Wolsunga, oraz historia świata z wyróżnieniem najważniejszych wydarzeń, które go ukształtowały – w tym działania Smoków oraz Wielkiej Wojny.

Starter zamyka Przygoda pod tytułem „Para, Magia, Wiek” autorstwa Jakuba „Erpegisa” Osiejewskiego, która świetnie nadaje się dla początkujących postaci. Do przygody dołączamy też porady dla początkujących Mistrzów Gry oraz osiem gotowych bohaterów, wyposażonych w gadżety, które mogą posłużyć wam za inspirację przy tworzeniu waszych własnych niezwykłych przedmiotów.

Dzięki tej broszurze zapoznacie się ze światem Wolsunga oraz będziecie mogli rozegrać swoją pierwszą przygodę, jak też poznać barwne Damy oraz Dżentelmenów. Jeśli chcieliście wypróbować tę grę, wydanie Startera w czerwcu będzie świetną na to okazją.

Zachęcamy też do zapoznania się z bogatą selekcją podręczników dodatkowych do Wolsunga, którą znajdziecie na RPGsklepie. Być może zobaczycie tam dodatek, który zachęci was do tym szybszego zapoznania się z systemem dzięki Starterowi? 🙂

Author: kristof

Share This Post On