gry-fabularne.pl opublikowały recenzję naszego podręcznika.

Dobry wstęp prowadzący wprost do czasów rządów Roberta Baratheona. Osobiście brakło mi tylko prostej osi czasu pozwalającej szybko zorientować się w datach.

 

Drugi rozdział przybliża kulturę Siedmiu Królestw. Czytelnik otrzymuje porządną, ale nie przytłaczającą, dawkę informacji o życiu codziennym mieszkańców, systemach społecznych i sprawiedliwości, religii i legendach Westeros. Ta część będzie szczególnie przydatna dla tych, którzy chcą zrozumieć zwyczaje opisane w prozie R. R. Martina, zwłaszcza, że Westeros nie jest do końca typowym średniowieczem w wersji fantasy.

 

Z początku rzucił mi się w oczy także brak dużej, rozkładanej mapy. Nie wpływa to jednak na jakość podręcznika (i tym samym jego ocenę), gdyż dokładne mapy pojawiają się przy okazji opisu każdego regionu.

 

Wydaje się, że opisanie tak dużego obszaru wymagać będzie zawarcia wielu zbędnych informacji, których przydatność można kwestionować. Nie jest to jednak prawdą w tym przypadku, gdyż praktycznie każdą informację można wykorzystać na sesjach.

 

Cały podręcznik napisany jest bardzo przystępnym językiem. Nie rzucają się w oczy także jakieś większe błędy. Chciałoby się, aby każdy podręcznik był poddany tak dobrej redakcji i korekcie. Bardzo dobrze wypada też stosunek jakości zawartych informacji do objętości podręcznika. Informacje są skondensowane i podano tylko to co najważniejsze.

 

Dla niegrających recenzowana pozycja będzie idealnym uzupełnieniem wiedzy i pozwoli jeszcze lepiej cieszyć się z Sagi. Mimo kilku wspomnianych wad mogę z powodzeniem polecić „Przewodnik po Westeros”.

 

Całość recenzji do przeczytania TUTAJ.

Author: pawel

Share This Post On