Grey-Ranks-zdobywca-Indie-RPG-Awards-_bw26505Witajcie,

właśnie wystartował projekt crowdfundingowy mający na celu wydanie po polsku gry Grey Ranks – jako Szarych Szeregów właśnie.

Szare Szeregi to gra fabularna dla 3-5 graczy, w której uczestnicy wcielają się w role młodych harcerzy z tytułowej formacji biorących udział w Powstaniu Warszawskim. 

Zbiórka zakłada cel 5000zł – wystarcza to na wydanie gry. Przede wszystkim interesuje nas wydanie papierowe, obok którego powstanie edycja cyfrowa. Dzięki celom dodatkowym macie również szansę zapewnić podręcznikowi nową okładkę i szatę graficzną. Podstawową nagrodą jest kosztujący 45 zł pakiet Harcerz zapewniający Wam drukowany podręcznik wraz z wysyłką na terenie Polski.

0

Prowadzącym projekt jest nie kto inny jak Piotr Koryś – człowiek, który sprowadził do Polski m.in. Savage Worlds i Adventurers!, który z powodzeniem wydaje też za granicą produkcje swoje i innych uznanych autorów, odnosząc zauważalny wśród zachodnich graczy sukces.

oczymsaszareszeregi

Szare Szeregi to gra Jasona Morningstara, która pozwala wspólnie wykreować niezapomnianą historię harcerzy walczących w Powstaniu Warszawskim.

 W Szarych Szeregach wcielisz się w role młodych polskich partyzantów żyjących przed, w trakcie i po Powstaniu. Wspólnie ze znajomymi stworzycie historię grupy nastolatków walczących za wolność swojego miasta, jednej z niezliczonych załóg Szarych Szeregów idących w bój. Wasi bohaterowie – żołnierze-dzieci – będą pełni młodzieńczego entuzjazmu, ale też problemów swojego wieku. W trakcie sześćdziesięciu trzech dni Powstania szybko dorosną… lub zginą.

 Zajrzyjcie do projektu – znajdziecie tam kilka słów od autora i wydawcy, więcej informacji o samej grze, jej wydaniu oraz dostępnych nagrodach – te proponowane zobaczycie poniżej!

harcerz_45 druzynowy_90

Author: Krzysztof

Share This Post On

Komentarze

  1. […] Przypominamy też o wciąż trwającej zbiórce na wydanie Szarych Szeregów. To wspaniała, bogata w emocje i przeżycia gra, podejmująca trudny temat młodych ludzi w walczących w czasie Powstania Warszawskiego, o której szerzej pisaliśmy tutaj. […]

  2. […] Przypominamy też o wciąż trwającej zbiórce na wydanie Szarych Szeregów. To wspaniała, bogata w emocje i przeżycia gra, podejmująca trudny temat młodych ludzi w walczących w czasie Powstania Warszawskiego, o której szerzej pisaliśmy tutaj. […]