Savage WorldsWczoraj mogliście poznać zawartość Startera do Wolsunga, a dzisiaj czas na Jazdę Próbną do Savage Worlds!

Pierwsze kilka stron to opis podstawowej mechaniki SW, w tym informacje o Asach i Fuksach. Po nim następuje sekcja, która pozwoli wam stworzyć waszego bohatera od A do Z: wybrać jego Współczynniki, Umiejętności oraz początkowe Przewagi i Zawady – znajdziecie je pod koniec zasad, gdzie zostały pokrótce opisane. Możecie również wyekwipować swoje postacie, korzystając ze skróconej listy sprzętu.

Walka to istotny element Savage Worlds, więc to jej poświęcona jest kolejna sekcja Startera – dowiecie się jak rozgrywać ataki wręcz oraz na odległość, jak zadawać obrażenia oraz jak działają Szok i Rany. W dalszej części broszury podane są też przykładowe Moce, Savage’owy odpowiednik wszystkiego od umiejętności parapsychicznych i mutacji po prawdziwą magię.

Podobnie jak w Starterze do Wolsunga, i w tym znajdziecie gotową do rozegrania przygodę – Dziki Gon – będącą świetnym wprowadzeniem w mechanikę Savage Worlds. Osadzona we współczesnych Stanach Zjednoczonych, łączy ze sobą elementy fantasy i horroru, pozwalając waszym postaciom stawić czoło klątwie sprzed wieków. Możecie zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia ten scenariusz, korzystając z gotowych bohaterów zawartych w broszurze, lub tworząc własnych!

Starter będzie dostępny już za nieco ponad miesiąc – dla tych z was, którzy nie grali jeszcze w Savage Worlds, będzie to świetna (i niedroga!) okazja do zapoznania się z nią. Poznanie tej gry da wam możliwość zagrania w takie bestsellery jak Deadlands czy Bestie i Barbarzyńcy, oraz inne popularne tytuły oparte na tej mechanice: Interface ZeroNemezis lub Evernight. W naszej ofercie posiadamy również liczne dodatki tematyczne do tego systemu, jak SuperbohaterowieSensacja i Przygoda czy Horror. Wszystkie z nich możecie obejrzeć na RPGsklepie!

Author: kristof

Share This Post On