cropped-smokon_logo
Witajcie!

Jak już kiedyś pisaliśmy, od początku 2014r. w Krakowie prężnie i mężnie działa klub fantastyki Krakowskie Smoki. Co sobotę grupa wspaniałych pasjonatów spotyka się w Artetece by grać w planszówki, RPGi, dyskutować na tematy ważkie a istotne, czy zwyczajnie bawić się w doborowym towarzystwie.

Teraz Smoki postanowiły zorganizować pełnoprawny konwent –  Smokon. Już za niecały tydzień, w sobotę 10 maja w krakowskiej Artetece będziecie mogli zażyć konwentowej atmosfery, bo choć tylko jednodniowy, Smokon oferuje wszystko to, co większe imprezy: prelekcje, warsztaty, spotkania z pisarzami, gry planszowe czy sesje gier fabularnych.

Część atrakcji to nasza zasługa: Fajne RPG, Geekozaur Fundacja Popkulturalna na Smokonie będą i to w reprezentacji dość licznej. Tabelę programową (jeszcze niepełną) znajdziecie tutaj, zaś poniżej skrócona lista naszych punktów programu:

12:00, blok RPG/warsztaty
Spotkanie z Fajne RPG oraz Magią i Mieczem
Na którym opowiemy Wam o naszych planach, sypniemy anegdotkami z życia wydawców oraz szepniemy słówko lub dwa o powracającym wielkimi krokami czasopiśmie RPGowym ‚Magia i Miecz’!

14:00, Games Room
Prezentacja Opowieści z Karczmy
Jacek ‚Darken’ Gołębiowski pokaże wam jak zostać mistrzami opowiadania historii – przy pomocy fabularnej gry karcianej wydawnictwa Gindie. A przy okazji pewnie opowie to i owo o innych produkcjach.

16:00, blok RPG/warsztaty
Wstęp do Wolsunga
Jeżeli w Twojej głowie zrodziło się kiedyś marzenie, aby w grze fabularnej połączyć ryk silników parowych z trzaskaniem wyładowań magii, a stonowane wiktoriańskie wnętrza zapełnić dynamiczną akcją w stylu Indiany Jonesa, to Wolsung jest systemem właśnie dla Ciebie. Przyjdź, zobacz na własne oczy i daj się wciągnąć w bogaty i niepowtarzalny świat Wolsunga!

17:00, blok ogólny
Alfabet Popkultury wg. Geekozaura
Czyli od A do Z świata popkultury, wszystko co prawdziwy geek powinien o niej wiedzieć, podlane niespotykanym humorem oraz wiedzą Geekozaurów.

Dodatkowo, ok. 15:30 Krzyś poprowadzi „Obrzęd przejścia” – przygodę o młodych barbarzyńcach w świecie Zamieci, settingu do gry Adventurers! Zamieć jest jednym ze światów, jakie wkrótce ujrzą światło dzienne w naszych broszurkach.

Serdecznie zapraszamy na Smokon!

Author: Krzysztof

Share This Post On