okladkaSW_przodJak może wiecie, w naszej ofercie zabrakło jakiś czas temu podręcznika podstawowego do Savage Worlds, nie zdecydowaliśmy się jednak na dodruk. Dlaczego? Powód jest prosty – woleliśmy poczekać i wydać uaktualnioną, najlepszą na rynku wersję systemu, a jest nią nadchodząca edycja 3.0!

5 lat temu przedstawiliśmy polskim fanom Savage Worlds – teraz, w sam raz na tę rocznicę, wydamy najnowszą wersję tej uniwersalnej mechaniki, która uwzględnia wnioski autora, Shane’a Lacey Hensleya, wyciągnięte z wielu rozrywek przeprowadzonych w tym czasie.

Nie ma w planach żadnej rewolucji – to wciąż ten sam Brawurowy i Grywalny system, ale z kilkoma usprawnieniami oraz poprawkami, dotyczącymi między innymi zasad Szoku. Pozostaje on więc spójny z zasadami znanymi wam z różnych settingów czy almanachów, które możecie już posiadać.

Savage Worlds 3.0 to również rozszerzenie zasad o elementy znane z dodatku Noir, w tym mechanika prowadzenia śledztw, oraz gotowe do rozegrania przygody! Przede wszystkim, jest to wygodne wydanie podręcznika, które zbiera w jedno miejsce zasady dotychczas dostępne w podręczniku głównym i Patchu 2.0.

Nie mamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale jeśli nie pojawią się żadne utrudnienia, powinno udać się wydać podręcznik we wrześniu lub na samym początku czwartego kwartału 2015.

Jeśli chcecie poznać wstępnie Savage Worlds i dowiedzieć się, jak ta mechanika działa i co oferuje, dobrą okazją do tego jest Starter, już dostępny w przedsprzedaży na RPGsklepie!

Author: kristof

Share This Post On