Rok 2014 dobiega końca. To było aktywne 12 miesięcy, które obrodziło w nowe pozycje wydane przez FajneRPG. W tym wpisie rzucamy okiem na ten mijający rok przez pryzmat wydanych przez nas RPGów.

 

image descriptionBestie i Barbarzyńcy to setting w klimacie pulp fantasy autorstwa Umberto Pignatelliego, przeznaczony do systemu Savage Worlds. Udało się go opublikować dzięki waszemu gigantycznemu wsparciu na serwisie PolakPotrafi, co pozwoliło na wydanie podręcznika głównego w wersjach z miękką i twardą oprawą, jak również trzech dodatków.

Skórokradca z Syrantii to przygoda, utrzymana w stylu sword & sorcery, znanego z kart powieści Roberta E. Howarda czy Fritza Leibera. Bohaterowie trafiają na ślad tajemnicy, która rzuca cień na całą Syrantię… czy uda im się odkryć, kto stoi za przerażającymi porwaniami?

Rzeź to kolejna przygoda, w której bohaterowie biorą udział w pewnej ceremonii – okazuje się ona być śmiertelnie niebezpieczna, gdy jej prawdziwa natura zostaje ujawniona.

Sztrzępy Sztandaru z kolei, to dodatek, w którym rozszerzony zostaje motyw najemnych kompanii oraz rozbójniczych band podróżujących po świecie Bestii i Barbarzyńców. Dzięki temu podręcznikowi gracze będą mogli przeżyć wiele przygód powiązanych z tymi, kultowymi dla tego gatunku, motywami.

 

Adventurers!, ufundowani w tej samej akcji crowdfundingowej, co Bestie i Barbarzyńcy, to kolejny projekt Umberto Pignatelliego. To „gra fabularna w pigułce”, prosty systeAdvCoverm RPG, którego można użyć do prowadzenia wielu różnych sesji. Stawia on na „staroszkolną” formę, odwołując się w swoich założeniach do klasyki gier fabularnych i pozwalając graczom na szybkie nauczenie się zasad.

Podstawowy podręcznik do Adventurers! został wydany w dwóch formach. Starter to absolutne minimum potrzebne, aby grać – ze względu na swoją przystępną cenę jest świetnym pomysłem na pierwsze spojrzenie na ten system. Wersja Rozszerzona oferuje dodatkowe zasady oraz settingi – każdy z nich to inny klimat i świat, ze swoimi własnymi tajemnicami i wrogami.

Adventurers! Nowe Światy to dwa, wydane osobno, zeszyty zawierające dodatkowe settingi, a wiele z nich wyszło spod ręki polskich autorów! Nowe Światy I to między innymi cyberpunk (Maciej ‚lucek’ Sabat), baśniowy świat w krzywym zwierciadle (Jakub ‚erpegis’ Osiejewski) oraz klimat wikińskiej mitologii (Krzysztof ‚Krzyś’ Bernacki), a Nowe Światy II to weird fantasy (Artur ‚Garnek’ Ganszyniec), post-apokalipsa oraz klasyczny dungeon crawl (oba autorstwa Umberto Pignatelliego).

 

sare (1)Bardzo dumni byliśmy również z wydania Szarych Szeregów, których wersja drukowana wkrótce będzie dostępna w sprzedaży. W tej grze wcielacie się w młodych powstańców, którzy muszą bardzo szybko dorosnąć w czasie Powstania Warszawskiego. Groźne sytuacje, trudne decyzje i walka o przetrwanie będą wam towarzyszyć w trakcie sesji, które poruszać będą trudne tematy, ale pozwolą wam na zupełnie inne doświadczenie płynące z gry fabularnej, niż moglibyście się spodziewać.

 

 

Wielkim nieobecnym tego roku jest niestety nadal Przygodnik Ilustrowany. Jego ciągle obsuwająca się premiera frustruje nas równie bardzo jak tych, którzy wciąż oczekują na swoją kopię. Jeszcze miesiąc temu wydawało się nam, że jego pojawienie się jest na wyciągnięcie ręki. Rzeczywistość zweryfikowała (ponownie!) te oczekiwania i jest nam z tego powodu niezmiernie przykro. Czas oczekiwania na ten dodatek do Wolsunga dobiega jednak końca – podręcznik jest już w drukarni i z niecierpliwością czekamy na to, aż będzie gotowy do odbioru. Pozostaje nam ponownie bardzo was przeprosić za tę wpadkę – postaramy się, aby taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.

 

Rok, mimo wszystko, kończymy z poczuciem, że udało się nam udostępnić wam kilka naprawdę ciekawych pozycji. I w 2015 będziemy celować w dostarczenie wam różnorodnych podręczników, a zaczynamy już teraz od zbiórki na Wspieram.to, której celem jest wydanie po polsku, po ponad dziesięcioletniej przerwie, podręczniki do znanego systemu heroic fantasy Earthdawn. Będziemy zaszczyceni, jeśli będziecie towarzyszyć nam w tym przedsięwzięciu i liczymy na to, że przyszły rok zaczniemy od mocnego uderzenia w formie udanej akcji crowdfundingowej.

Życzymy wam wielu udanych sesji, inspiracji na zaskakujące i wciągające przygody, oraz nieustającego entuzjazmu do tego wyjątkowego hobby – i mamy nadzieję, że przyczynimy się do wszystkich tych rzeczy!

Author: kristof

Share This Post On