fajne_rpg_biale-szare… ale z pewnością nie ostatnie!

Oto małe zestawienie wyników ankiety prowadzonej przez nas na fanpage’u.

Pierwsza dziesiątka wygląda tak:

1. Shadowrun

2. Wiedźmin 2ed. SWEPL

3. Kroniki Mutantów

4. Dark Heresy

5. Mage: The Awakening

6. Numenera

7. D&D Next

8. Eclipse Phase

9. Kult

10. Changeling the Lost

Tuż za nią Earthdawn i Mouseguard (myszki długi czas na początku były w okolicach 1-2 miejsca!)

Musimy zgodnie przyznać, ze wyniki ankiety nas zaskakują. I ciekawią zarazem, przyglądamy się im z ogromna uwagą, czytamy komentarze i w dalszym ciągu zachęcamy Was do dyskusji oraz głosowania – jest nas ponad tysiąc, ale głosów jakby mniej oddanych.

Jak wiele razy podkreślaliśmy, ankieta ma charakter głównie naukowy. Analizujemy wyniki oraz komentarze pod kątem kursu jaki powinniśmy obrać w przyszłym czasie. Jak już parę razy pisaliśmy, wiele z tych tytułów jest poza naszym zasięgiem, a co do wielu ciężko się nam już w tej chwili określić – stąd upraszamy o cierpliwość i wyrozumiałość. Wiele osób było nieco niezadowolonych z faktu, że na liście znalazły się tytuły, na które nie możemy sobie pozwolić. Owszem, Shadowrun, 13th Age czy Dark Heresy to tytuły których niemal na 100% nie wydamy, bo nie mamy takich możliwości. Jednak jest wiele takich, co do których musimy głębiej pomyśleć, wypytać o licencje i zastanowić nad ewentualnym kształtem.

Co możemy powiedzieć z pewnością, to to, że już teraz toczymy między sobą zacięte dysputy, a w styczniu i lutym skrzynki mailowe Puszona oraz Ramela będą rozgrzane od ostrej wymiany mailowej z licencjodawcami.Zachęcamy do zapraszania znajomych oraz dalszych dyskusji w komentarzach!

 

Pamiętajcie tez o wciąż trwających przedsprzedażach – Dzień Sądu oraz Superbohaterowie (już wkrótce okładka!) nadchodzą. Niestety, najprawdopodobniej nie uda się ich wysłać przed Gwiazdką. Ale kto wie…

Author: Krzysztof

Share This Post On