Nadszedł czas na zdradzenie, która gra fabularna stanie się kolejną serią wydawniczą FajnychRPG. Niektórzy z was może się tego domyślali, inni przez przypadek trafili ze swoim typem, ale możemy wreszcie ogłosić oficjalnie, że będzie to A Song of Ice and Fire Roleplaying: A Game of Thrones Edition!

Wydana przez Green Ronin, ASoIaF RP: AGOTE to druga edycja dobrze przyjętej na zachodzie gry fabularnej, osadzonej w świecie „Pieśni Lodu i Ognia” George’a R.R. Martina. System ten oferuje graczom szansę na wcielenie się w szlachciców z Westeros lub ich popleczników, a ich celem jest zapewnienie swojemu rodowi wpływów i sławy. Czy stanie się to dzięki sprytnej dyplomacji i subtelnie prowadzonej polityce, czy poprzez wielkie bitwy i zwycięstwa militarne w służbie swojego seniora?
Wszystko w rękach bohaterów graczy, którzy będą mieć bezpośredni wpływ na to, czy ich ród na zawsze pozostanie jednym z wielu anonimowych rodzin szlacheckich Westeros, czy też stanie się on rozgrywającym w najważniejszej grze… Grze o Tron.

Grę cechuje prosta, intuicyjna, ale elastyczna mechanika, posiadająca dedykowane zasady do rozwiązywania konfliktów społecznych oraz przeprowadzania epickich bitew. Gracze tworzą własny ród, którego członków chcą odgrywać, wraz z jego historią, siłami zbrojnymi, domeną, mottem i herbem oraz pozostałymi członkami rodziny. Dzięki temu gra zyskuje wymiar szerszy, niż w większości RPGów.

Nasze plany dotyczącego tej gry fabularnej to wydanie dwóch podręczników jeszcze w 2015 roku, oraz trzeciego na Wiosnę 2016. Podręczniki, o których mowa, to:

gotrpg_starterPieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG – Starter, czyli broszura dzięki której poznacie zasady podstawowe gry i będziecie mogli wstępnie poznać ten system.
gotrpg_przewodnik

Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG – Przewodnik po Westeros to podręcznik opisujący w szczegółach kontynent Westeros, jego geografię, politykę, najważniejszych mieszkańców i najbardziej charakterystyczne miejsca.


gotrpg_ksiegazasad

Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG – Księga Zasad, czyli podręcznik podstawowy do gry, w którym znajdziecie pełne reguły rozgrywki oraz zasady tworzenia swoich rodów.
Nie zamierzamy poprzestać na wydaniu podręczników – postaramy się również, aby były dostępne poza naszym sklepem, aby dotrzeć do jak największej ilości fanów twórczości George’a R.R. Martina czy serialu HBO „Gra o Tron”, oraz będziemy chcieli zaangażować ich w promowanie gry. Chcemy, aby wydanie w Polsce Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG mogło posłużyć jako przyczynek do zainteresowania grami fabularnymi nowych osób, które teraz będą mogły sięgnąć do tego hobby przez świat znany ze swojej ulubionej książki czy serialu! Najbliższych działań w tym celu możecie spodziewać się już za dwa tygodnie na Pyrkonie!

Już teraz możecie zamówić dwa pierwsze podręczniki na RPGsklepie w przedsprzedaży, a jeśli szukacie większej ilości informacji, znajdziecie je na świeżutkiej stronie www.gotrpg.pl, na którą serdecznie zapraszamy!

Author: kristof

Share This Post On