OkladkaDzienSadu2Witajcie!

Dużo dziś szumu z racji naszej ankiety – jesteście aktywni, co bardzo nam się podoba. Jednak ankieta i rzeczy na niej widniejące to dopiero przyszłość, a warto skupić się na nadchodzących wielkimi krokami produktach  – Dzień Sądu już za bardzo niedługo!

Z tej okazji Piotr ‚Ramel’ Koryś postanowił opowiedzieć Wam w paru słowach o swoim spojrzeniu na wydanie tego minisettingu

Jestem wielkim fanem Inkwizycji. Wzięło się to jeszcze chyba z czasów MiMa (pierwsze opowiadanie Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie), ale i także z mojego ulubionego skeczu Latającego Cyrku.
Ba, jestem znany z tej miłości – w RPG Solomona Kane`a  jestem hiszpańskim inkwizytorem, a w Necropolis jestem ex-Wielkim Inkwizytorem, przeniesionym na stanowisko Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego za… radykalizm.
Jak pojawił się Dzień Sądu, to kupiłem go bez zastanowienia się. No i nie powiem – nie zawiodłem się, bardzo mi się spodobał, szczególnie, że mogę go wykorzystać wszędzie, w dowolnym innym settingu. A jako że znam się dość dobrze z Aaronem Hussem, to zapytałem się, czy mogę go wydać u nas. To było jeszcze 2 lata temu, przed zawirowaniami, jakie mnie spotkały. Później zaczęliśmy z Puszonem knuć – Puszon miał pomysł na „nowy” format dodatków, a ja przypomniałem sobie o Dniu Sądu. Tłumaczenie było już gotowe, więc zaproponowałem go jako pierwszy tak wydany „erpeg” i oto jest.

Oto blurb podręcznika, dal chcących wiedzieć więcej:

Dzień Sądu to uniwersalny setting, w którym bohaterowie będą mieli okazję wstąpić w szeregi Inkwizycji, walcząc z nadprzyrodzonymi istotami zagrażającymi ludzkości.
Inkwizycja chroni świat od wieków. Podczas gdy zwykli obywatele śpią spokojnie w domowych pieleszach, inkwizytorzy wszelkich rodzajów łowią mordercze bestie. W Dniu Sądu gracze mogą wcielić się w rolę inkwizytorów tropiących i niszczących odmieńców, demony, kosmitów, duchy, wampiry i inne stwory.
Dzień Sądu to mini-setting, który możesz połączyć z już istniejącym światem, by tworzyć wyspecjalizowanych inkwizytorów, lub wykorzystać jako samodzielny świat, skupiający się na walce z potwornymi istotami. Sam w sobie zawiera wiele aspektów współczesnego fantasy i horroru akcji.”

Przypominamy o przedsprzedaży!

Author: Krzysztof

Share This Post On