AdvLightCoverZ małym opóźnieniem, za które serdecznie przepraszamy, udało się nam wyłonić zwycięzców pierwszego etapu konkursu na setting do Adventurers!. Otrzymaliśmy dwadzieścia prac – za wszystkie z nich dziękujemy i cieszymy się, widząc tyle kreatywności wśród naszych fanów. Niestety, miejsce w dodatkach z serii „Nowe Światy” jest ograniczone, stąd też wybrać musieliśmy kilka tylko settingów, które będą mieć szansę pojawić się w podręczniku.

Autorów poniższych pomysłów (wymieniamy je alfabetycznie) zachęcamy do dalszych prac nad swoimi światami, które zostaną ostatecznie ocenione pod koniec maja.

Adventurers! Noir – Marek Musiatowicz

Dom gigantów – Sebastian Okoniewski

Druga rzeczywistość – Gabriel Szkodziński

EGEA – Maciej Matuszewski

Koloseum – Krystian Wierzbicki

Świat Zabawek – Jakub Nowosad

Te szalone lata ’20 – Daria Chibner

Upadłe Cesarstwo – Maciej Sznurkowski

 

Przypominamy zasady drugiego etapu konkursu: od wyróżnionych autorów oczekujemy otrzymania na adres piotr@fajnerpg.pl (z kopią do kontakt@fajnerpg.pl) dokumentu o objętości około 8-10 stron A4 (przykładowo, opisana w podręczniku Adventurers! Edycja Rozszerzona Gothika zajmuje około 50 tysięcy znaków). Powinny się tam znaleźć takie elementy jak opis najważniejszych aspektów settingu, specjalne zasady oraz modyfikacje związane z mechaniką Adventurers! (w tym nowe umiejętności lub sposoby wykorzystania Heroizmu), zarys bestiariusza oraz trzy archetypiczne postacie, które dobrze pokazują, co czyni wasz świat wyjątkowym. Pisząc, trzymajcie się wytycznych z pliku Style Guide, który znajdziecie TUTAJ.

W razie pytań, kontaktujcie się z nami przez podane powyżej adresy e-mail.

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie nadesłane pracy, gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zagrzewamy do pracy – powodzenia!

Author: kristof

Share This Post On