Okładka EDAkcja crowdfundingowa mająca na celu wydanie czwartej edycji Earthdawna zakończyła się. Niestety, nie udało nam się uzbierać wystarczającej kwoty do wydania podręczników. Inaczej, niż w poprzednich organizowanych przez nas akcjach, pułap, który chcieliśmy osiągnąć miał pokryć pełny koszt wydania tego systemu w Polsce, podczas gdy wcześniej zawsze trzeba było do uzbieranej kwoty dorzucić dodatkowe środki. Potraktowaliśmy kampanię Earthdawna na Wspieram.to jako swoisty test – wybraliśmy system kiedyś już u nas wydany, kojarzony, lubiany, do którego licencję byliśmy w stanie sprawnie zdobyć i który cieszył się powodzeniem w ankiecie, którą przeprowadziliśmy w 2013 roku – i zbadaliśmy zainteresowanie fanów RPG w Polsce taką pozycją. Chociaż jest nam przykro, że zainteresowanie Earthdawnem okazało się być mniejsze, niż na to liczyliśmy, jest to dla nas przede wszystkim sygnał, że ten konkretny system niekoniecznie dobrze by się sprzedał na naszym rynku i być może byłby dla nas niezbyt dobrą inwestycją.

Nie znaczy to, że nie mamy żadnych innych planów na rok 2015. Przede wszystkim, planujemy wydać kolejne podręczniki do Savage Worlds. Mamy dla was garść propozycji, których krótki opis znajdziecie TUTAJ. Prosimy o zagłosowanie w ankiecie, która będzie dostępna do końca Lutego. Powiedzcie nam, którą pozycję z tej listy chcielibyście najbardziej zobaczyć w sprzedaży.

To nie wszystko, co planujemy na ten rok. Podjęliśmy kroki mające na celu publikację w pierwszej połowie 2016 roku systemu RPG opartego na rozpoznawalnym IP i planujemy wydać pierwsze materiały do niego, nie korzystając z akcji crowdfundingowej, jeszcze w tym roku. Naszym celem będzie też jego wprowadzenie na szerszy rynek, niż ma to zazwyczaj miejsce. Póki co jeszcze nie chcemy zdradzać co to za gra, ale liczymy na to, że gdy już to ogłosimy, będziecie bardzo zadowoleni!

Jak więc widzicie, chociaż porażka Earthdawna trochę nas zabolała, to zamierzamy przede wszystkim wyciągnąć z niej wnioski, a na ten rok mamy zaplanowane kilka innych atrakcyjnych propozycji. Śledźcie nas tutaj oraz na Facebooku, aby być na bieżąco i zachęcamy do zakupu naszych najnowszych podręczników: Szarych Szeregów, Miast Duchów oraz SW: Horror.

Author: kristof

Share This Post On