gotrpg_starterJakiś czas temu pytaliśmy was, czy macie jakieś wątpliwości dotyczące wydawania Gry o Tron RPG. Pojawiło się kilka pytań, na które chętnie udzielimy odpowiedzi – zachęcamy was też do pisania na Facebooku oraz na adres kontakt@fajnerpg.pl

 

Łukasz Maludy: Co dokładnie będzie w starterze? Okrojone (jak bardzo) zasady? Jakieś opisy świata? Przygoda? Gotowe postaci?
Odp: Idąc po kolei, od początku do końca broszury – zaczynamy od krótkiego opisu świata. Następnie opis mechaniki: od wprowadzenia do statystyk postaci i ich umiejętności, przez opis punktów losu oraz ich zastosowania, po przeprowadzanie testów, walkę oraz Intrygi (te dwie ostatnie zajmują najwięcej miejsca). Ostatnią częścią broszury jest przygoda Journey to King’s Landing, po której następuje bogaty opis oraz statystyki pięciu postaci, do wykorzystania w tym scenariuszu.

 

Gustaw Petru: Czy podręcznik będzie zawierał praktyczne porady jak tkać historię rodu z fabułą sagi Martina w tle?
Odp: Tak, zarówno w Przewodniku po Westeros jak i w Księdze Zasad znajdą się takie informacje. Te z Przewodnika traktują konkretnie o tym, jak wykorzystać informacje z książki aby zachować klimat świata Martina – zarówno w fabule, jak i w estetyce i nastroju. Podaje także garść „zahaczek”, które pozwalają wykorzystać proste motywy aby powiązać postacie graczy z wydarzeniami tła. Księga Zasad skupia się na tym w większym stopniu, pokazując na przykładach postaci z książek jak wplątywać bohaterów w ciekawe wydarzenia i nawiązywać do klimatu oraz fabuły powieści. Sekcja poświęcona roli Narratora obejmuje między innymi takie zagadnienia jak rola rodu graczy, proponuje również różnorodne style prowadzenia kampanii w grze, skupiające się na różnych aspektach świata Martina.

 

Przypominamy, że Starter oraz Przewodnik po Westeros możecie już teraz zamawiać w przedsprzedaży na RPGsklepie. Zachęcamy was również do przesyłania kolejnych pytań dotyczących Gry o Tron RPG!

Author: kristof

Share This Post On