sw3_okladkaNowa wersja podręcznika głównego do Savage Worlds to nie tylko zebrane w jednym wydaniu bazowe zasady oraz Patch 2.0, to również rozszerzenie gry o kilka dodatkowych mechanik. Jedną z nich chcielibyśmy wam dzisiaj zaprezentować. Poniższy tekst to wycinek z podręcznika głównego który wprowadza Ogłuszenie, opisane jako opcjonalna Zasada Świata.

Ogłuszenie

W niektórych światach bohaterowie są z żelaza. Czasem jednak konwencja wymaga, by na chwilę urywał im się film. Gdy bohater otrzyma dość obrażeń, by doznać Szoku lub otrzymać Ranę wskutek ataku wroga posiadającego bezwzględną przewagę, musi przetestować Wigor. Jeżeli wyrzuci mniej, niż liczba otrzymanych obrażeń, traci przytomność. Jeśli bohater Wyparuje wszystkie Rany, nie zostanie ogłuszony. Bohater, który stracił w ten sposób świadomość, ocknie się po zakończeniu sceny – albo i później, jeśli to konieczne dla fabuły przygody. Jego los zależy od MG, który przecież wie, że bandziory lubią wsadzać ogłuszonych bohaterów do bagażników samochodów albo zostawiać ich na pewną śmierć.

Poza tą opcją w podręczniku znajdziecie również kilka innych dodatkowych mechanik, m.in. zasady prowadzenia Śledztw. Jeśli już teraz chcecie zapoznać się z systemem, wystarczy zakupić Savage Worlds Starter, który znajdziecie na RPGsklepie. To świetna rozgrzewka przed daniem głównym w postaci podręcznika głównego, który ukaże się w ostatnim kwartale tego roku 🙂

Author: kristof

Share This Post On