Zapraszaliśmy was już na nasze Pyrkonowe stoisko w zeszłym tygodniu – ponawiamy to zaproszenie teraz, przypominając o tym, gdzie można nas znaleźć: stoisko 22 w hali wystawców, które możecie odszukać na mapce poniżej.

mapka-01

 

Na miejscu nowości: Przygodnik Ilustrowany (nareszcie!), trzeci numer Magii i Miecza, oraz Antologia Wolsung, a poza tym m.in. Szare SzeregiSavage Worlds: HorrorDeadlands: Miasta Duchów i wyprzedaż planszówek (w tym Wolsung: The Board Game, Na Sygnale czy 1984: Animal Farm). Znajdzie się też coś dla tych z was, którzy czekają na premierę podręczników do Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG!

Na stoisku będziemy prowadzić również wyprzedaż uszkodzonych podręczników i planszówek – jeśli nie przeszkadza wam nieco uszkodzona lub wygięta okładka a chcecie zaoszczędzić dodatkowe parę złotych na podręczniku, zachęcamy do przejrzenia na stoisku odpowiedniej sekcji.

Poza tym przypomnieniem, chcemy wam zaprezentować nasz program w szczegółach. Znajdziecie tutaj punkty programu organizowane zarówno przez nas, jak również naszych partnerów: Magię i MieczVan der Book oraz Szymona Żakiewicza.

 

Piątek, 17:00 [Sala Filmowa]15 zasłużonych Oskarów, których nigdy nie przyznano
Oscary zawsze budzą kontrowersje. A największe z nich budzą te, których nigdy nie przyznano. Ilu Wielkich Niedocenionych zdążyło już przejść na tę Ostateczną Scenę, nie zabrawszy ze sobą statuetki? Zdecydowanie zbyt wielu. Dziś zabierzemy piętnaście Oscarów kiepsko przyznanych i damy je tym, którzy naprawdę na nie zasłużyli!
– Simon Zack, Michał „Puszon” Stachyra

 

Piątek, 20:00 [Sala RPG] Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG: przedstawienie gry
„Pieśń Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina nie można odmówić popularności, która od czasu powstania serialu HBO „Gra o Tron” tylko rośnie. Wielu fanów tego uniwersum z pewnością chętnie wcieliłoby się w mieszkańców Westeros, i wzięło udział w wielkich bitwach, mrocznych intrygach czy emocjonujących pojedynkach. Będzie to wkrótce możliwe i w Polsce, ponieważ za sprawą wydawnictwa FajneRPG pojawi się na naszym rynku gra fabularna osadzona w tym uniwersum! Przyjdź na spotkanie aby dowiedzieć się więcej o nadchodzącej polskiej edycji „Gry o Tron”!
– Michał „Puszon” Stachyra, Piotr „Ramel” Koryś

 

Piątek, 21:00 [Sala Serialowa]Najlepsze seriale wszech czasów
Dwadzieścia seriali, które zmieniły popkulturę! Od rzeczy, które kochaliśmy, kiedy żaden z nas nie myślał jeszcze o tym, jak to jest golić wąsy, po absolutnie najnowsze serialowe zajawki. Opowiemy Wam o tym, jak biegaliśmy po podwórku z drewnianymi łukami, jak używaliśmy nastawni windy jako symulatora kokpitu pewnego statku kosmicznego. I nie tylko…
– Simon Zack, Michał „Puszon” Stachyra

 

Piątek, 22:00 [Sala RPG]10 lat Kuźni Gier!
W tym roku Kuźnia Gier obchodzi 10 lat swojej działalności! To dobry czas na podsumowanie: będziemy opowiadać o historii wydawnictwa – o tym jak powstały i rozwinęły się marki Fajne RPG czy Gry na Zamówienie. A także o naszych pozostałych inicjatywach, takich jak „Magia i Miecz” i Van Der Book. Przyjdźcie, posłuchajcie i świętujcie z nami… będzie tort!
– Maciej „Toudi” Pitala, Michał „Puszon” Stachyra, Piotr „Ramel” Koryś, Paweł „Pepe” Panasiuk, Radosław Szeja, Krzysztof „Kristof” Zięba

 

Sobota, 11:30 [Scena Główna]Wspominamy Terry’ego Pratchetta
Występ Chóru im. Gythi Ogg.
– Simon Zack, Marek Pawelczyk, Michał „Puszon” Stachyra

 

Sobota, 12:00 [Sala Larp/RPG]Wolsung! System RPG w klimacie steampunkowym
System RPG w klimacie steampunkowym, ale już nie tylko System! Także barwne uniwersum przeniesione na karty literatury. Historia systemu RPG, który święci sukcesy na świecie, a teraz powstaje jego literackie odbicie.
– Maciej „Toudi” Pitala, Michał „Puszon” Stachyra, Artur „Garnek” Ganszyniec, Piotr „Ramel” Koryś

 

Sobota, 15:00 [Sala Literacka 2]ABC Steampunku
Wszędzie słychać – steampunk! Steampunkowa powieść, steampunkowa gra, steampunkowa muzyka,
moda, makijaż, gadżety… o co właściwie chodzi? Tęsknota za dawnymi czasami, retrofuturyzm, wizualna orgia Streamline Moderne i Raygun Gothic w sosie z wiktoriany. Czym jest steampunk?
– Simon Zack, Maciej „Toudi” Pitala, Michał „Puszon” Stachyra

 

Sobota, 18:00 [Strefa Fantastycznych Inicjatyw]Jak się wydaje w Polsce RPG
– Michał „Puszon” Stachyra, Piotr „Ramel” Koryś, Maciej „Toudi” Pitala (moderator)

 

Sobota, 19:30 [Sala Larp/RPG]Spotkanie z „Magią i Mieczem”
Pamiętasz kultowe pismo o grach fabularnych sprzed lat i chcesz dowiedzieć się czegoś o jego powrocie? A może nigdy o nim nie słyszałeś, lecz jesteś fanem RPG-ów i masz ochotę poczytać o swoim hobby? Niezależnie od odpowiedzi, ekipa Fajnych RPG oraz redakcja „Magii i Miecza” przedstawi wam plany, zapowiedzi i inne ciekawostki związane z wydawaniem pisma.
– Michał „Puszon” Stachyra, Piotr „Ramel” Koryś, Tomasz „Sting” Chmielik

 

Niedziela, 13:00 [Sala Literacka 2]Jak rozpocząć pisarską przygodę, czyli chciałbym wyjść z szuflady, ale…
Zastrzyk wiedzy dla wszystkich marzących o pisaniu i publikowaniu. Od czego zacząć, na co uważać oraz wiele innych rad od faceta, który z szuflady wylazł po 25 latach i absolutnie tego nie żałuje.
– Simon Zack

 

Niedziela, 15:00 [Sala Manga i Anime]Dookoła świata z Van Der Book: Okropna Japonia
„I wtedy jedna pani i druga pani…i ta ośmiornica” Cóż. Kraj Kwitnącej Wiśni bardzo zliberalizował się w ostatnich latach. Wiele zmieniło się w dawnych obyczajach, młodzież coraz mniej szanuje starszych, gonitwa za pieniądzem i przyjemnościami zastąpiła jakiekolwiek wartości. Yubitsume, irezumi, bokkei, guradoru, ikizukuri, Akiba-kei, hikikomori, fujoshi, otaku, burakumin, Mount Mihara – to tak na dobry początek.
– Maciej „Toudi” Pitala, Michał „Puszon” Stachyra, Simon Zack

 

Niedziela, 16:30 [Sala Literacka 1]Cudowne Lata: wspaniały świat lat 80tych i 90tych
Lata lecą, a my z coraz większą potrzebą i chęcią opowiadamy wszystkim o tym, że dawniej było lepiej, każdy znał swoje miejsce, guma Turbo smakowała najlepiej na świecie, a ciepła oranżada landrynkowa gasiła pragnienie jak olimpijski nektar… Nikomu do szczęścia nie było potrzeba plastikowej kultury Zachodu (głównie dlatego, że nie mieliśmy o niej bladego pojęcia). O urokach czasów minionych z nostalgią i dużą porcją śmiechu.
– Simon Zack, Michał „Puszon” Stachyra, Maciej „Toudi” Pitala

 

Podsumowanie wszystkich naszych punktów programu znajdziecie na plakacie poniżej 🙂

program_a3+5

 

Author: kristof

Share This Post On