Z dumą ogłaszamy, że na Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu zadebiutują 2 produkty wyprodukowane przez Kuźnię Gier!

Premierowe rozgrywki odbędą się w pubie Lot Chmiela przy ul. Żydowskiej, w sobotę, 13 sierpnia 2016 r. od godz. 12:00. W programie prezentacja gry, sesja pokazowa, rozgrywki gastronomicznej planszówki oraz premiera książki kucharskiej w postaci talii kart Fantastyczne przepisy – wstęp całkowicie bezpłatny!

Przez cały Festiwal zapraszamy również na stoisko Kuźni Gier na Starym Rynku, gdzie dostępne będą premierowe egzemplarze Beszamelu i Fantastycznych przepisów.

beszamel_frontBESZAMEL to gra o kuchni fantastycznych krain. Mieści się między humorystycznymi powieściami fantasy Terry’ego Pratchetta a książkami kucharskimi. Gracze podróżują po krainie Beszamelu poszukując takich przysmaków jak płonące jajo feniksa i stek ze smoczego ogona, odwiedzają Brokułową Puszczę, poznają maga kanapkowego Lorda Sandwicha i walczą ze stadami zębatych pomidorów. Gra ma postać książeczki (56 stron) z opisem świata, zasadami gry i generatorem przygód. Autorem świata jest pisarz i tłumacz Marek Starosta, a zasad włoski projektant gier Umberto Pignatelli.

FANTASTYCZNE PRZEPISY
Fantastyczne przepisy to nietypowa książka kucharska – przepisy na dania z legend i mitów zapisane na kartach do gry. Złote jajo, ambrozja i nektar, sałatka z krakena, kawior z lewiatana i kosmiczna niebieska galareta. 55 unikalnych przepisów na dania nie z tej ziemi, a jednocześnie kompletna talia do gry. Idealna do rozegrania partyjki remika czy pokera w kuchni, w oczekiwaniu na wyrośnięcie ciasta.

Author: pawel

Share This Post On