Ekipa

Jesteśmy grupą łączącą wydawców, twórców, publicystów, graczy, mistrzów gry i fanów gier fabularnych. Pod sztandarem fajnychRPG-ów ukazywać się będą produkty marek wydawnictw Gramel, Wolsunga i innych.
A oto niektórzy z fajnych ludzi…

puszon

Michał ‚Puszon’ Stachyra – wydawca, autor tekstów i redaktor prowadzący Wolsunga oraz połowa Geekozaura. Właściciel Kuźni Gier i marki Gry Na Zamówienie, współautor przeszło 20 gier planszowych i karcianych (min. Wiedźmin, Kapitan Bomba, Wiochmen), wydawca i producent wykonawczy kolejnych kilkunastu (m.in. Alcatraz czy Veto!). Były redaktor naczelny magazynu Gry Planszowe. Publikował m.in. w Magii i Mieczu, Portalu, Labiryncie, Hyperionie, Science Fiction i licznych portalach internetowych. Ongiś członek kapituły Quentina, organizator PMM i Gramy!  Koordynator wielu słynnych konwentów, bloger, prelegent i osobowość fandomowa.


ramel

Piotr ‚Ramel’ Koryś – założyciel wydawnictwa Gramel, wydawca polskiej edycji Savage Worlds oraz gier na licencji SW (m.in. Beasts&Barbarians, Almanach Superbohaterów czy Nemezis). Redaktor w Pinnacle Entertainment Group, tłumacz, publicysta, zarówno w Polsce jak i za granicą. Autor lub współautor przeszło 50 publikacji RPG-owych (pełnych gier, dodatków, artykułów), w tym najnowszej edycji Savage Worlds, Deadlands, Weird War II, Interface Zero i innych.

garnek

Artur ‚Garnek’ Ganszyniec  pomysłodawca i główny autor Wolsunga. Zawodowo zajmuje się projektowaniem gier wideo, był głównym scenarzystą pierwszej komputerowej adaptacji Wiedźmina, pracował również przy Wiedźminie 2. Obecnie zajmuje się grami na urządzenia mobilne, takimi jak Puzzle Craft, czy Another Case Solved. Prowadzi również zajęcia z projektowania gier na Politechnice Łódzkiej. Stały członek kapituły Quentina, prywatnie wielbiciel Pratchetta i Gaimana. Lubi gotować i opowiadać nieprawdopodobne anegdotki.

erpegis

Jakub ‚Erpegis’ Osiejewski –  tłumacz, autor, bloger. Autor tekstów do Wolsunga, Icons i Savage Worlds, w tym superbohaterskiego mini-settingu Peacekeepers. Współautor angielskiego przekładu Wolsunga oraz tłumaczeń tekstów do Dungeons&Dragons, Legendy 5 Kręgów, Savage Worlds i innych. Publikował w „Magii i Mieczu” (m.in. teksty do Deadlands).  Stały członek kapituły Quentina.

plane

Marek ‚Planetourist’ Golonka – współautor dodatków do Wolsunga m.in.  Slawii, autor kampanii Machina Wojenna z Przygodnika Ilustrowanego #1 oraz licznych przygód i artykułów systemowych pojawiających się na angielskojęzycznej stronie Wolsunga. Dwukrotny finalista Quentina, zapalony gracz, Mistrz Gry, prelegent (RPG-owy i nietylko) oraz wieloletni redaktor serwisu Poltergeist w działach Dungeons&Dragons i RPGO.  Członek Śląskiego Klubu Fantastyki, a w ramach studiów badacz fantastyki i gier fabularnych. Miłośnik teatru i musicali.

fedekBartłomiej ‚Fedek’ Fedyczak – grafik, ilustrator, designer. Trzy lata działalności działalności to niemal 300 opublikowanych ilustracji. Jego prace najczęściej znaleźć można w podręcznikach do Wolsunga, Savage Worlds Deadlands oraz Beasts&Barbarians, grach planszowych  Wikingowie i Everest, a także na kartach polskiej gry karcianej Veto!. W grudniu 2012 roku zadebiutował jako artysta komiksowy rysując historię pt. Mróz, opublikowaną w znanym polskim magazynie weird fiction Coś na progu. Zawsze w biegu w poszukiwaniu nowych wyzwań i ciekawych projektów. Jeśli masz fajny pomysł nad którym warto się pochylić, od Bartka usłyszysz zapewne „ja zawsze z młodzieżą!”

…ale to nie jedyni. 😉 Wspiera nas również m.in. obsługujący sklep Paweł Panasiuk, a wciąż można by wymienić kilku innych dobrych ludzi…