dc_plakat-01Witajcie,

jest nam niezmiernie miło poinformować, iż na Avangardzie odbywać się będą pokazy gry Darkness Comes – wspólnego projektu Kuźni Gier i grupy Lans Macabre

Darkness Comes to kooperacyjna gra planszowa o nawiedzonym domu i typowej, amerykańskiej rodzinie, która musi przetrwać horror jaki czeka na nią w zakamarkach swoich 4 kątów.

Oficjalne, trzygodzinne pokazy w Gamesroomie o godzinach 12, 15 i 18 – serdecznie zapraszamy!


 

Poniżej ponawiamy nasza rozpiskę programową – pamiętajcie by odwiedzić nasze stoisko, by zagarnąć RPG-i w promocyjnych cenach!

Oprócz niego serdecznie zapraszamy na konkurs Gramy! wyłaniający najlepszego Gracza, odbywający się w trakcie konwentu. Troje naszych Mistrzów Gry będzie prowadzić i sędziować w konkursie!

Wolsung dla początkujących – czwartek – 18:00 – Michał ‚Puszon’ Stachyra – RPG2

Jeżeli w Twojej głowie zrodziło się kiedyś marzenie, aby w grze fabularnej połączyć ryk silników parowych z trzaskaniem wyładowań magii, a stonowane wiktoriańskie wnętrza zapełnić dynamiczną akcją w stylu Indiany Jonesa, to Wolsung jest systemem właśnie dla Ciebie. Przyjdź, zobacz na własne oczy i daj się wciągnąć w bogaty i niepowtarzalny świat Wolsunga!

Sesja to odcinek serialu – i co z tego? – czwartek – 19:00 – Marek ‚Planetourist’ Golonka – RPG2

Od dawna mówi się, że sesję RPG można porównać do odcinka serialu. Co da nam to, że pomyślimy o kampanii jako o serialowym sezonie? Jak napisać sesję-pilota naszego serialu? Na co możemy sobie pozwolić w odcinku specjalnym? Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Wolsung dla zaawansowanych – piątek – 12:00 – Michał ‚Puszon’ Stachyra – RPG2

Myślisz, że na steampunku zjadłeś już zęby? Że udały Ci się już wszystkie sztuczki, Główny Zły to dla Ciebie płotka, a hordy nazistowskich zombie zjadasz na śniadanie? Przyjdź na naszą prelekcję i przekonaj się, jak dużo wiesz o Wolsungu, a jednocześnie, jak wiele jeszcze możesz się nauczyć!

RPG w 10 minut, czyli tysiąc i jeden światów Adventurers! – piątek – 14:00 – Jakub ‚Erpegis’ Osiejewski, Krzysztof ‚Krzyś’ Bernacki – RPG2

…no, może nie tysiąc, ale już bardzo wiele. Nowy Świt, Zamieć, Gothica czy Upadek to tylko niektóre. Na prelekcji przedstawimy wam część z nich, opowiemy o samej grze, jej zasadach, historii i ciekawostkach z nią związanych, a może i zaprosimy na sesję! Chcesz prostego, staroszkolengo RPGa w nowoczesnej formie? Chcesz zasad łatwych do nauczenia w 10 minut? Chcesz swobodnej i elastycznej mechaniki? Przyjdź i przekonaj się sam co mamy do zaproponowania!

Najgłupsze potwory, rasy i czary w grach RPG – piątek – 16:00 – Jakub ‚Erpegis’ Osiejewski – RPG2

Prelekcja prezentująca głupie stwory, rasy, zaklęcia – wszystko to, co robi wrażenie wymyślonego naprędce w celu zapełnienia dodatków i zmarnowania papieru.

Erudycja wiktoriańskiego Mistrza Gry – piątek – 18:00 – Marek ‚Planetourist’ Golonka – RPG2

Kolejna odsłona prelekcji dla osób prowadzących i grających w gry osadzone w Długim Wieku Dziewiętnastym. Tym razem poruszę temat naukowców, badaczy i wynalazców. Porozmawiamy o tym, czemu właściwie szaleni naukowcy są tak aroganccy i gdzie polscy zesłańcy mogli trafić na ślad Cthulhu.

2k6 pocałunków – sobota – 13:00 – Jacek ‚Darken’ Gołębiowski – RPG2

Erotyka jest zwykle wyrwana z sesji gier fabularnych, razem z związkami, romansami, dziećmi czy choćby flirtem. Wstydzimy się ich, czujemy się nimi zakłopotani czy zażenowani. Opowiem zatem o korzyściach z erotyki na sesji oraz ryzyku, które z jej użycia wynikają.

Spotkanie z Magią i Mieczem – sobota – 16:00 – Michał ‚Puszon’ Stachyra – RPG2 

Pamiętasz kultowe pismo o grach fabularnych sprzed lat i chcesz dowiedzieć się czegoś o jego powrocie? A może nigdy o nim nie słyszałeś, lecz jesteś fanem RPG-ów i masz ochotę poczytać pismo o swym hobby? Niezależnie od odpowiedzi, na tym spotkaniu ekipa Fajnych RPG oraz redakcja Magii i Miecza przedstawi wam swoje plany, zapowiedzi i inne ciekawostki związane z wydawaniem pisma.

Opowiadając Wolsunga – sztuczki narracyjne – sobota – 17:00 – Marek ‚Planetourist’ Golonka – RPG2

Dzięki kartom Wolsung oddaje graczom pewną kontrolę nad przebiegiem fabuły, ale podręcznikowe wykorzystanie tego pomysłu to tylko wierzchołek góry lodowej możliwości. Podczas prelekcji opowiem między innymi o tym, jak używać kart do zarządzania sojusznikami postaci i jak sprawić, by gracze za ich pomocą sami wywoływali zwroty akcji.

Crowdfunding – przyszłość sprzedaży popkultury – sobota – 18:00 – Michał ‚Puszon’ Stachyra, Jacek ‚Darken’ Gołębiowski – RPG2

Żyjemy w czasach, gdzie popultura stała się jeszcze popularniejsza, a coraz więcej osób zajmuje się nią zawodowo. Do nich zaliczamy się my – żyjemy popkulturą i z popkultury. Przyjdźcie, a opowiemy wam jak wydawać, jak sprzedać swój produkt i jak na nim zarobić – a wszystko to dzięki finansowaniu społecznosciowemu, crowdfundingowi. Przybliżymy wam jak z niego korzystać i jakie są jego zalety oraz podzielimy się doświadczeniem nabytym w naszych włąsnych kampaniach crowdfundingowych.

Co zrobić, aby wydawca na pewno nie wydał twojej gry planszowej bądź RPG: poradnik dla autorów – sobota – 19 – Michał ‚Puszon’ Stachyra – RPG 2

W ramach Fajnych RPG, Gier na Zamówienie czy Kuźni Gier wydalismy tonę gier od najróżniejszych autorów – ale jeszcze więcej ich nie wydaliśmy. Co jest tego powodem? Jeżeli chcesz wiedzieć jakich mechanik nie projektować, jakich elementów do gry nie dodawać, jak intrukcji nie pisać czy jakich wymagań nie stawiać, przyjdź, posłuchaj, a może i Twoją grę uda się wydać!

Moralność w RPG – niedziela – 11:00 – Jacek ‚Darken’ Gołębiowski – RPG 2

Zabijamy gobliny a okazuje się, że one broniły swojego potomstwa. I co teraz, zabić te bezmózgie stworzenia, bo wyrosną na mścicieli swojego gatunku? Czy wampir który żyje wiecznie nie jest już człowiekiem a tylko cieniem który trwa? I w końcu może lepiej zabić przestępcę, zamiast wsadzać go do więzienia?

Wydawanie RPG na zachodzie – niedziela – 12:00 – Michał ‚Puszon’ Stachyra, Piotr ‚Ramel’ Koryś – RPG 2

Wszyscy wiedzą, że w Polsce „RPG umiera” a na zachodzie mają kraine modem i kostkami płynącą. Ale czy to aby napewno prawda? Jeżeli interesujesz się realiami zachodniego rynku RPG, ciekawią Cię polskie sukcesy wydawnicze za granicą, czy chcesz doweidzieć się jak wydawać swoje produkcje za oceanem, przyjdź i posłuchaj jak dzielimy się naszym doświadczeniem w tej materii!

Author: Krzysztof

Share This Post On