Jakiś czas temu na zaprzyjaźnionej stronie facebookowej Bestie i Barbarzyńcy edycja polska pojawiła się bardzo ciekawa przygoda autorstwa Daniela Kurzei o tytule „Czerwone oko Bali”. Samo wprowadzenie od autora powinno was zachęcić…

Przygoda opowiada historię trzech dni w jednym z Niezależnych Miast – Bihmrze. Niezwykle silny jest tam miejscowy kult Bali, boga snów i przepowiedni. Wieża kultu wznosi się w sercu miasta, a wpływy arcykapłana oplatają Bihmrę. Z jego zdaniem liczy się władca Bihmry, liczą się szlachetnie urodzeni, kupcy, bogaci i biedni. Raz do roku, na trzy dni przed Równonocą Jesienną arcykapłan doznaje sennej wizji, w której Bali objawia mu, kto z mieszkańców Bihmry został wybrany przez boga. To może być ktokolwiek z mieszkańców miasta – stary bądź młody, bogaty lub biedny. Przed Bali wszyscy są równi. Przez trzy dni Oblubieniec lub Oblubienica żyje w dostatku. Trzeciego dnia składa się ofiarę z człowieka.
Chcecie wiedzieć więcej? Nic prostszego! Tutaj znajdziecie pełną treść przygody, zaś w tym miejscu zdobędziecie mapy i plaskacze. A jeśli chcecie skorzystać z gotowych postaci do rozegrania przygody, to świetnie się składa, bo autor również te przygotował – ściągniecie je z tego miejsca.

To nie wszystko, co przygotował dla was Daniel. Stworzył też nieoficjalną kartę postaci do Bestii i Barbarzyńców, której układ może się wam spodobać równie, lub bardziej, niż oficjalna karta. Szukajcie jej TUTAJ.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że systemy przez nas wydawane znalazły sobie tak oddanych fanów. Dziękujemy bardzo Danielowi za jego pracę i zachęcamy do śledzenia prowadzonej przez niego strony na facebooku 🙂

Author: kristof

Share This Post On