AdvLightCoverNowe Światy to seria dodatków do gry Adventurers!, prostego systemu RPG autorstwa Umberto Pignatelliego, którego objętość to tylko kilka stron! Planujemy wydać trzeci dodatek z tej serii, który ukaże się w czwartym kwartale 2015!

W podręczniku tym ukaże się przynajmniej jeden z tekstów nagrodzonych w zakończonym niedawno konkursie na setting Adventurers! oraz kolejny świat stworzony przez autora systemu. O szczegółach dotyczących dodatku będziemy was informować wraz z tym, jak domykać będziemy kolejne jego elementy. Już teraz możemy jednak obiecać, że Nowe Światy III będą godną kontynuacją serii – pomysły niesztampowe, ciekawe zarówno z punktu widzenia świata jak i mechaniki, pozwalające dostosować zasady Adventurers! do realiów, w których chcecie zagrać.

Słowem przypomnienia, oto settingi które dotychczas pojawiły się w serii Adventurers!:

Mroczny Camelot (Umberto Pignatelli)
W tym settingu gracze zostają przeniesieni do mitycznej Brytanii Króla Artura! Jako dzielni rycerze i mądrzy czarodzieje muszą odeprzeć Sasów, pokonać złodziejskich baronów, walczyć z ogrami i smokami oraz przechytrzyć przebiegłych Fae!

Gothica (Umberto Pignatelli)
W tym settingu gracze ekplorują spowite w mgłę ziemie hrabstwa Gothica, gdzie pradawne zło wydostaje się z zakurzonych grobowców, a ohydne, mroczne bestie wyją do księżyca. Chwyć za pistolet i rapier, przywdziej dublet i kapelusz pielgrzyma, i nie zapomnij o srebrnym krzyżu!

Upadek (Marek „Planetourist” Golonka)
Plemiona barbarzyńców walczą o władzę nad ruinami Miasta Bogów, które spadły z nieba! Zmierzają ku nim zarówno bohaterowie jak i łupieżcy. Dołącz do nich: chwyć miecz lub włócznię, wywalcz dla siebie boskie Dary i wytnij dla siebie drogę do chwały!

Krótko i nieszczęśliwie (Jakub „Erpegis” Osiejewski)
W tym settingu gracze i graczki wcielą się w rolę bohaterów krainy, w której wiek baśni dobiegł końca. Ich zadaniem będzie wyprostować nieszczęśliwe zakończenia, zmierzyć się ze złowrogimi wróżkami, wymknąć się samemu Diabłu i poradzić sobie z hordą łotrów i złoczyńców.

Zamieć (Krzysztof „Krzyś” Bernacki)
Witaj w krainach mrozu i lodowatego wichru, w kraju pradawnych bestii i dzielnych barbarzyńców! Dołącz do nich i stań się herosem godnym własnej legendy! Odkryj skarby skryte pod lodem, pokonaj monstra czychające w prastarych puszczach i zmierz się z samą Zamiecią!

Sprawl Adventurers! (Maciej „Lucek” Sabat)
Oto cyberpunk, w którym hackowanie i elektroniczne oszustwa to codzienność. Dzięki tej grze przeniesiecie się do miasta-giganta – Ciągu, odwiedzicie hi-techowe Chiba City a może zobaczycie też Freeside, czyli zamieszkaną przez dziesiątki tysięcy ludzi stację orbitalną.

Nowy Świt (Umberto Pignatelli)
Nowy Świt rzuca graczy na zniszczoną Kataklizmem Ziemię, której powietrze pełne jest pyłu, a powierzchnię porastają groźne, mroczne lasy. Zmutowane stworzenia i okrutne środowisko próbują na wszelkie sposoby zniszczyć plagę zwaną ludzkością.

Lewiatan. Weird Fantasy (Artur „Garnek” Ganszyniec)
Witajcie w brzuchu Lewiatana! Świat zamknięty jest we wnętrzu potwora płynącego przez pustkę ku nieznanemu przeznaczeniu. Chwyć za wibroblaster, holoróżdżkę czy nanorękawicę i wyrusz na poszukiwanie zakazanych skarbów i tajemnic.

W Lochu! (Umberto Pignatelli)
Ten dodatek zabierze was z powrotem do korzeni naszego hobby – do lochów! W środku znajdziecie dodatkowe zasady i opcje pozwalające bohaterom penetrować starożytne ruiny pełne potworów i skarbów, a także zasady dotyczące Drużyn bohaterów i budowy własnych Twierdz!

 

Miejcie oczy otwarte! Pierwsze potwierdzone Nowe Światy ogłosimy już wkrótce, po rozstrzygnięciu konkursu! 🙂

Author: kristof

Share This Post On